جامعه - حوادث | انتظامی
حوادث | انتظامی
خشم یکی از رفتار‌هایی است که معمولاً در درگیری‌ها حوادث تلخی را رقم می‌زند. بار‌ها به کنترل خشم به خصوص در درگیری‌ها توصیه شده‌است، اما همچنان شاهد حوادثی هستیم که از این رفتار غلط منشأ می‌گیرند.
افراد سالخورده بيشتر از آنكه نياز به مراقبت‌هاي جسمي داشته باشند نياز به مراقبت‌هاي عاطفي دارند.
پرونده شکایت ماساژور ایرانی-تایلندی که پس از تبلیغ در گروه‌های تلگرامی و سایت مجازی مشتریان را به خانه‌اش دعوت می‌کرد و در نهایت در دام سارق چاقو بدست فرصت‌طلبی گرفتار شد، هر چند که با هوشیاری همسایه‌ها مأموران متهم را بازداشت کردند.
افراد تبهکار برای رسیدن به خواسته‌های خود دست به هر کاری می‌زنند. تجربه نشان داده است که مجازات زندان هم تأثیری روی این افراد ندارد بلکه بعد از آزادی با تجربه بیشتری به دنبال اعمال تبهکارانه‌شان می‌روند.
حرص و طمع مال دنیا گاهی نه تنها زندگی انسان را شیرین و رنگین نمی‌کند بلکه بسیاری از بدبختی‌ها و رذایل اخلاقی را بدنبال می‌آورد و گاهی هم بلای جان او می‌شود.
رئیس پلیس تهران با بیان اینکه تلاش پلیس ارتقای انضباط و ایمنی ترافیکی است از آموزش به رانندگان متخلف خبر داد
براساس یک پرونده واقعی
گوشه پتویی که زیرش مچاله شده بودم و وقتی بالا زدم سوز سرما را تا بن دندان احساس کردم، نیمه شب بود و خیابان ها خلوت بود و توی اون نم نم بارون هر از گاهی خودرویی با سرعت رد می شد و آرامش شب رو در هم می شکست و بعد از رفتنش دوباره سکوتی غریب فضای خیابان را پر می کرد.
بی‌توجهی به ساختار‌های اخلاقی منجر به تشکیل پرونده‌های بسیاری در محاکم قضایی شده و می‌شود. در برخی از این پرونده‌ها ممکن است بی‌توجهی یکی از طرفین به ساختار‌های اخلاقی حتی به ارتکاب قتل هم منجر شود مثل پرونده‌ای که صبح دیروز در دادگاه کیفری رسیدگی شد که در جریان آن مرد جوانی، برادرش را به خاطر ارتباط با همسرش به قتل رساند.
تحقیقات درباره مرگ مشکوک زن سالخورده‌ای که همراه شوهرش زندگی می‌کرد ادامه دارد. شوهر این زن که به اتهام دست داشتن در مرگ همسرش با دستور بازپرس جنایی بازداشت شده است در بازجویی‌ها از مرگ همسرش اظهار بی‌اطلاعی کرد.
گروگانگیری برای نجات از دست کلاهبردار
مردم هنگام مواجهه با مشکلات مالی دست به انتخاب‌های مختلف می‌زنند. خطرناک‌ترین انتخاب‌ها برگزیدن روش‌هایی است که ساختار‌های قانونی را شکسته و افراد به این شیوه به خود و دیگران آسیب می‌رسانند.